• Foto 8

Grand Prix Legionowo

WALENTYNKOWA EDYCJA GRAND PRIX JEZIORA ZEGRZYŃSKIEGO

12 lutego żeńska reprezentacja naszego Gimnazjum wyjechała do Legionowa by na Arenie Legionowskiej rozegrać Walentynkową Edycję Grand Prix Jeziora Zegrzyńskiego w Piłce siatkowej dziewcząt.

W pierwszym meczu, w mocno odmienionym składzie, nasze dziewczyny pokonały drużynę z Serocka bez straty seta 2:0 ( 21:17, 21:19)

Kolejny mecz ze Stanisławowem Pierwszym był całkowicie jednostronny i dziewczęta ani razu nie objęły prowadzenia. Owszem, kilka razy zrywały się do ataku, próbując nadrobić starty, ale bezskutecznie. Wynik końcowy 0:2 ( 17:21, 15:21) dla Stanisławowa Pierwszego .

W meczu z Nasielskiem zespół Dąbrówki nie był faworytem spotkania. Nic zresztą dziwnego: Nasielsk to nie tylko lider Grand Prix, ale również faworyt do zajęcia pierwszego miejsca. Przez większość meczu dziewczęta z Nasielska grały uważnie, nie pozwoliły sobie na chwile słabości i mimo starań naszych dziewczyn oraz rotacji składu, utrzymywały bezpieczną przewagę punktową. Ostatecznie gładko wygrały 0:2 ( 16:21, 15:21), co doskonale pokazuje różnicę między drużynami.

Na mecz z Legionowem przystąpiliśmy jako faworyci, jednak wiadomo, że z takiej pozycji zawsze trudniej się gra. Poza tym drużyna z Legionowa grała na własnym terenie, a jak wiadomo gospodarzom nawet ściany pomagają. Tym razem jednak wszystko poszło właściwie bez problemów – w zasadzie cały czas mecz był pod kontrolą dziewcząt z Dąbrówki, które wygrały 2:0 (21:14, 21:17).

Mecz z Jabłonną trzeba było wygrać, aby zająć trzecie miejsce. Ale fakt, że w meczu z Jabłonną nasze dziewczyny były faworytkami, bynajmniej nie ułatwiał sytuacji, ale wręcz zwiększał presję. Można to było odczuć na początku pierwszego seta, który przegraliśmy. Na szczęście z czasem dziewczęta z Dąbrówki uspokoiły grę i zaczęły punktować, wygrywając drugiego seta . W tie-breaku nasze dziewczyny kontrolowały grę, wygrywając 2:1 ( 19:21, 21:18, 15:10).

Ostatecznie nasza szkoła zajęła trzecią lokatę, dzięki czemu zdobyliśmy 9 punktów do ogólnej klasyfikacji. Po czterech turniejach nasze dziewczęta zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 27 punktów. Kolejna, trzecia kolejka Gran Prix Jeziora Zegrzyńskiego już 25 marca w Nasielsku.